Szabad Rasalhág Köztársaság

Szabad Rasalhág Köztársaság (Free Rasalhague Republic)
(Demokratikus Köztársaság)

Főherceg: Haakon Magnusson
Jelkép:

A legfiatalabb önálló birodalom, amelyet igazság szerint a Negyedik Örökösödési Háború hozott létre, a Rasalhág területek még a 2300-as években kerültek Kurita hódolat alá, azt megelőzően Skandináv (főleg Svéd) nemzetek alkották a terület lakosságát, amely egy demokratikus, ám nem eléggé erős, laza szövetségbe tömörültek. A 3034-ben megalakult Szabad Rasalhág Köztársaság noha többé-kevésbé megőrizte Skandináv identitását, ám nem múlt el nyomtalanul a bő hétszáz éves megszállás, és a mindennapokba beépült a japán nyelv és kultúra is (olyannyira, hogy hétköznapi szinten a svéd és japán nyelv egyvelegét használják).


Egyedülálló módon a nagyobb hatalmak közül, a Köztársaság demokratikus politikai rendszerrel rendelkezik, ahol a lakosság szavazza meg, hogy ki kerüljön a parlamentbe (ami négy kamarára bomlik, és minden kamara meghatározott területeken felelős a jogalkotásért), és a parlament szavazza meg a Herceg személyét, aki nem csak a legfőbb katonai vezető, de egyben a Nemzeti Bank (Riksbank) kancellárja is. A bolygók uralkodóit (Valdherren) szintén hasonlóképpen nevezik ki, a segítőjüket, a herceget (Duke) azonban a nép választja. Az örökösödés kizárt, minden beosztás kinevezés illetve választás útján kerül betöltésre.

Haakon Magnusson

Haakon Magnusson a Rasalhág Katonai Körzet központjában, Scandislumban született, fiatal korában látva a skandináv származású társai elleni erőszakot, először a békés tüntetők közé szegődött, ám mikor ezeket erőszakkal leverték, csatlakozott a fegyveres ellenálláshoz. Az első alkalommal Skandináv Emberek Serege nevű félkatonai szervezet tagja lett, ám rögtön az első merényletkísérletnél elfogták, és évekre börtönbe vetették. Szabadulása után visszatért az ellenállók közé, ám hamarosan egy komolyabb szervezet, a Tyr tagja lett, és itt gyorsan az egyik legsikeresebb függetlenségért harcoló csoport vezetője lett. A Negyedik Örökösödési Háború után a Drakónisok és a Comstar megkereste, hogy segítsen a független Rasalhág megvalósításában, Magnusson nagyon gyanakvóan tekintett az ajánlatra, mivel csapdát sejtett mögötte (e téren mind a Drakónisokkal, mind a Lyránokkal voltak már keserű tapasztalatai), ám végül kötélnek állt, és a Szabad Rasalhág Köztársaság Főhercegének kiállotta ki magát, majd később népszavazáson erősítette meg hatalmát. Kapcsolatait és karizmáját kihasználva, sikeresen népe élére állt, és népszerűségét kihasználva hatalmát meg tudta őrizni.


Gazdasági szempontból a kis állam méretéhez képest meglepően jól teljesít, igaz még így is elmaradnak a legkisebb nagyhatalom, a Liao-k mögött. Iparuk viszonylag fejlett, de első sorban kereskedelem terén sikeresek, főleg, mióta megalakult a FedCom, amely közvetlenül nem kereskedik a Drakónokkal, ám ezt a problémát a Rasalhág örömmel hidalja át.


Egy Dragon a 3th Drakøns egységből


Katonai szerve (a némileg furcsa elnevezésű) Királyi Rasalhág Hadsereg (Rasalhuge Kungsarmé), és a Lyrán illetve Drakón harceszközök egyvelegéből, illetve a mindkettő taktikai és stratégiai elemeiből építkezett fel, némi Comstar támogatással (akiktől ősi és igen fejlett Mech-eket kaptak, ha kis számban is). Mechjeiket négy különböző típusú egységbe szervezték, a Drakøns a nehéz és roham mechekkel operáló, főleg véderőként működő egységek neve, a Freemens a főleg közepes mechekre épülő támadóegységeké, a Hussars a könnyű és közepes mechekkel rendelkező üss-és-fuss taktikát használó gyors egységeket takarja, míg a Kavalleri a könnyű mecheket használó felderítők.

A 3th Drakøns jelképe, az Ezüst Róka Haakon Magnusson-ra utal (ez volt a beceneve)
Memmingen pedig egy bolygó neve, ahol komoly vérengzés történt hajdan 

A sereg morálisan kifejezetten jól áll, nagyon motivált, jól összefogott, noha a képzés minősége erősen változó képet mutat. Mivel katonai iparuk gyenge, ezért saját Mech típusaik nincsenek, inkább a meglévő Lyrán és Drakón típusok gyártásával próbálkoznak.


Titkosszolgálatuk a MIMIR első sorban a belső kémelhárításra és csillagközi bűnügyekre specializálódott, ám e téren (köszönhetően az évszázados ellenállási tapasztalatoknak) a legjobbak közé tartozik.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése