Drakónis Szövetség

 Drakónis Szövetség (Draconis Combine)

Kurita-ház

Koordinátor: Takashi Kurita
Jelkép:

Drakónok Egyesült Nemzetközösség  után a legerősebb birodalom, a XX. század eleji-közepi japán militarista-nacionalista rendszer, de attól eltérően tisztán diktatórikus (noha hozzá kell tenni, hogy a Drakónok területén többségben nem Japán felmenőkkel büszkélkedő emberek lakják). Vezetője a Koordinátor, aki katonai diktátorként irányítja birodalmát, és Luthien világában uralkodik.


Drakónis lakóinak nincsenek jogai, csak kötelességei, és ezeket nagyon is megkövetelik rajtuk. A rendszer hatékonysága mégis erősen kérdőjeles, amit nagy részben a sokszor párhuzamosan, egymással vetélkedő intézmények belső harcai bénítanak meg. A birodalom működéséért felelős, erősen bürokratizált civil intézmények felelnek, ám hivatalosan a hatalom a katonaság kezében van, amely sokszor felülbírálja (vagy felülbírálná) a civil döntéseket. Rögtön két, egymással konkurens titkosszolgálat is működik (az egyik a Belbiztonsági Erők, a másik az Öt Pillér Rendje), akik mindenkit megfigyelnek, a civil lakosságtól kezdve a katonaságon át egészen a Kurita-családig - és természetesen a másik titkosszolgálatot is. Ezek után nem meglepő talán, hogy a Koordinátor biztonságáért viszont egy, kizárólag a katonaság soraiból származó erő felel.


Takashi Kurita


Takashi Kurita 3004.-ben vette át az irányítást brutalitásáról és ostoba döntéseiről elhíresült apjától, Horiho Kuritától, akit a saját testőre gyilkolt meg (Takashi gyorsan kivégeztette a gyilkost, és elfojtott minden olyan hangot, amely azt sugallta volna, hogy köze van apja halálhoz), a bushido szellemében kemény kézzel látott hozzá birodalma továbbterjeszkedése irányába, ám mind a Harmadik, mind a Negyedik Örökösödési Háború súlyosan érintette a Drakónisokat, nem kismértékben a túlságosan is rugalmatlan parancsnoki rendszer, és az értelmetlen szabályok, mint a háborúban vesztes tisztek kötelező seppuku-ja miattA háború végével felülvizsgálta korábbi döntéseit, és diplomatikusabb, higgadtabb, pragmatikusabb kormányzás lett a jellemző rá. 


Theodore Kurita


Még a korábban megtagadta saját fiát, Theodore Kuritát, akit édesanyja (hogy ellensúlyozza Takashi hűvös és lelketlen természetét) a Kurita-normáktól eltérő, szabadabb gondolkodásra nevelte. Theodore sorsa elviekben a biztos halál lett volna a Vega Légió élén, amelyet csupa alkalmatlan és (Drakónis értékrend szerint) értéktelen katona alkotta. Theodore mégis sikeresen helyt állt, és kvázi neki köszönhető mindegyik győztes csata, amely a Negyedik Örökösödési Háborúban a Drakónisok megvívtak. Takashi nyilvánosan megbocsátott fiának, és kinevezte hadügyminiszternek, Theodore itt is brillírozott, negálta a Lyránok összes győzelmét az által, hogy létrehozta a Szabad Rasalhág Köztársaságot. Apa és fia immár együtt dolgozik a Sárkány újjáépítésén, és a birodalmukra rég nem látott fejlődésnek és békés korszak köszöntött.


Egy Kurita hangár, és benne két Hatchetman mech javítás alatt


Katonai szempontból a Sárkány kétségkívül igen veszélyes, ám legalább annyira saját magára, mint ellenségeire. A tisztek képzésének minősége széles tartományban mozog, a két véglet között minden megtalálható, akad olyan, ahol csak a gyakorlati képzésben hisznek, és éles lőszerrel való harci játékokban edzett tisztek kerülnek ki a falaik között (magyarul akik túlélte a kiképzést...), és akad olyan, ahol kifejezetten az elméleti oktatásban, Sun-Tzu elveiben és a Bushido bölcsességében hisznek. A katonaság kódexe egyébként a bushidora épül, ha tehetik egy-az-egyben vívnak meg ellenfeleikkel, és nagyon szigorú a hierarchikus alá-fölé rendeltség, a kapott parancsokat kérdés és késlekedés nélkül kell végrehajtani. Ez a fajta gondolkodásmódot csak lassan tudja átalakítani Theodore.


A Dragon, a Kuriták egy tipikus nehéz Mech-je


Taktika terén a sebesség és a precizitás, no meg a közelharc megszállottai. Ennek leginkább könnyű és közepes Mech-ek az ideálisak, ám nehéz és roham mech-jeik is jellemzően gyorsabbak, mint a többi birodalom Mech-jei, ám ugyanakkor összevetve azokkal, övéik a leggyengébben páncélozottak is.



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése