Egyesült Nemzetközösség

Egyesült Nemzetközösség (Federated Commonwealth)


Ház: Davion és Steiner
Uralkodó: Hanse Davion és Melissa Steiner
Jelkép: 





A  Egyesült Nemzetközösség  (az angol rövidítésből általában csak FedCom-ként hivatkoznak rá) az egész belső szféra legnagyobb katonai és gazdasági ereje, egymaga felöleli a fél Belső Szférát. Létrejötte Hanse Davion és Katrina Steiner politikai húzása volt. A jelenlegi létezésének alfája és omegája pedig Hanse Davion és Melissa Steiner (Katrina Steiner lánya)  frigye, és a két uralkodó szívvel-lélekkel való munkája, hogy népeiket egybekovácsolják. Az irányításért mindketten a saját területükön feleltek, és elsőszülött fiúk (Victor Davion-Steiner) lesz majd az első egy személyben irányító vezetője.


Victor Steiner-Davion


FedCom 3028 és 3040 között igazából a két birodalom szövetségénél alig tudott többet felmutatni, noha megosztották egymással a tudásokat, szabad kereskedelmet tettek lehetővé határain belül és igyekeztek egymás hiányosságait pótolni, ahol tudták, továbbra is két birodalom volt, két különálló törvénykezéssel és két különálló hadsereggel. A 3041-től kezdődött el valójában a FedCom két felének egyesítése, ami első sorban a katonaság egybeolvasztását jelentette, a  Egyesült Nemzetközösség  Fegyveres Erői képében. A katonai stratégia és taktika terén a Davionok rugalmasságát próbálták ötvözni a Steinerekre jellemző védekező / nagy távolságból vívott harcmodorral, és igyekeztek vegyíteni is a két oldal Mech-jeit is.


Titkosszolgálatukat szintén egyesítették, pontosabban közös irányítás alá vonták őket, mivel a már egységesített Katonai Hírszerző Ügynökség és a civil Lyrán Hírszerző Testület, illetve a Hírszerző Elemző és Műveleti Minisztérium ellenállt az egyetlen közös hírügynökségbe való vonásnak.


Davion-ház:
Főherceg: Hanse Davion
Jelkép:



Az Egyesült Napok kiterjedésre a legnagyobb (és 3028 előtt) a legtöbb rendszer uraló birodalom. Alapvetően a Brit Nemzetközösségre hajaz,  irányításáért a Főtanács felel,  ahova minden bolygójáról egy képviselőt (aki lehet örökösödési alapú nemes, vagy akár választott is) delegál. A Főtanács elnöke a Főherceg, aki a Davion-ház szülötte lehet, ám a pozíció betöltéséhez szükséges legalább öt évnyi szolgálat az Egyesült Napok Fegyveres Erőinél.


Az Egyesült Napokat egy arisztokratikus rendszer, ahol a nemesség és kvázi a katonai elit réteg határozza meg mindennapi életét, noha a törvényei a civilek számára is biztosít alapvető jogokat, mint a szólásszabadság illetve a vallásgyakorlás szabadsága, illetve bizonyos keretek között lehetőséget ad arra, hogy a nagyon népszerűtlen nemesi képviselőket leváltassák. Bár hivatalosan nyitott és egyenlőnek nevezett a rendszer, valójában erős a kasztosodás, és nagyon nehéz a civil rétegekből bekerülni a katonai elit, és csaknem lehetetlen a nemesség közé. Kicsit ironikus, hogy eközben a demokratikus értékrend és egyenlőség bajnokainak tartják magukat.


Hanse Davion


Hanse Davion, a "Róka" egy briliáns elme, aki eredetileg nem is készült uralkodónak, lévén második gyermek volt, és a trón bátyjára, Ian Davion-ra szállt. Mechwarrior-ként kitüntette magát, és gyorsan magáévá tette a szokatlan, ám életképes taktikákat, amivel sikert sikerre halmozott a harctéren. Az amúgy a harcot a politikánál jobban kedvelő (és az utóbbihoz igazából nem is értő) Ian Davion azonban 3013-ban úgy halt meg a harctéren, hogy nem hagyott hátra örököst, így Hanse lett az új Főherceg. Bátyjánál sokkal jobban érdekelte az, hogy mi folyik birodalma határain belül, és azon volt, hogy megoldásokat találjon a fennálló gazdasági és társadalmi problémákra. A birodalma jövője szempontjából Hanse Csillagliga visszaállításában látta a megoldást, és talán abban bízott, hogy az új Csillagliga Első Lordja ő lehet. Ehhez nagyon jó táptalajt nyújtott Katrina Steiner békejobbja, amelyben hatalmas lehetőségeket látott, és ezeket rövid úton naki is állt kiaknázni. Megegyezett az Arkónnal abban, hogy egyesítik a két nemzetet, és feleségül veszi lányát, Melissát. Innentől kezdve a dinasztiaépítés volt a cél, hogy utódai egyszer az egész emberiség felett uralkodhassanak, lehetőleg elhozva a békét.


Egy Davion Warhammer mech a Deshler bolygóért vívott harcokban, 3025-ben 


Katonai szempontból talán a legerősebbek a Belső Szférában, mind mennyiségben, mind a fegyverzet (Mech-ek) minőségében, mind taktikai képzettségben az élvonalba tartoznak, ám ennek ellenére sincsenek könnyű helyzetben, mivel övék a leghosszabb határ is egyben, és a legtöbb őrizendő bolygó - éppen ezért nehéz a katonai erők összpontosítása. A Davion-taktika jellemzően rugalmas, de szeretik az üss-és-fuss elvre építeni, amihez a nagy mennyiségű könnyű és közepes mech ideális.


Hírszerzés terén közepesen jónak tekinthetőek, igyekeznek mindenről tudomást szerezni, ám közben nem bemocskolni a kezüket.


Ahol viszont komoly gondjaik vannak, az a gazdaság, alapvetően pár igen fejlett világ mellett a legtöbb rendszer elmaradott és szegény, ezért is hozta létre Hanse Davion a New Avalon-i Tudományos Intézetet, ahol igyekeznek megoldást találni arra, hogy felzárkóztassák ezen világokat is.


Steiner-ház:
Arkón: Mellisa Steiner
Jelkép:



Lyrán Nemzetközösség az egyik legnagyobb birodalom a Belső Szférában, leginkább a XIX. századi (akkor frissen egyesült) német birodalomra emlékeztet,  mélyen arisztokratikus, ám sok tekintetben igen liberális nemzet. Székhelyük Tharkad, egy jeges, hűvös világ. Vezetője az Arkón, aki a Steiner-ház szülötte. Az irányítás a nemesség kezében van, és bár a köznép számára a szólásszabadság, vallásgyakorlás szabadsága, és a szabad sajtó biztosítottak, ezen jogokat szükséghelyzetben magától értetődően korlátozzák. Létezik ugyan egy Földbirtokosi Gyűlés, ahol a bolygók képviselői hoznak döntéseket, ám a hatásköre alig több, mint egy informális tanácsnak.


Melissa mint gyalogsági parancsnok


Melissa Steiner kilóg az uralkodók közül, a gyönyörű lányt komoly tudásszomj gyötörte, és miközben ügyelt arra, hogy az arisztokrácia által elvárt viselkedési normáknak is megfeleljen, könnyedén leiskolázta őket ismeretanyagban. Egyáltalán nem vonzódott a Mech-ek vezetéséhez, ezért szokatlan módon gyalogsági tisztképzést kapott. 3027-ben, úton New Avalon (a Davionok fő bolygója) felé elrabolták és végül a Davionok szolgálatában álló Kell Kopók (Kell Hounds) zsoldosseregnek köszönhette szabadulását. 3028-ban összeházasodott Hanse Davion-al, de ő irányította tovább az új szuper-birodalom Lyrán felét. Igen empatikus, megértő és karizmatikus asszonyként vált ismertté, aki szembeszállt a túlzottan kapzsi iparosokkal is, ha úgy hozta a helyzet. Azon kevesek közé tartozik, akit (csaknem) mindenki szeret, legyen barátja vagy ellensége...


Melissa Steiner portré 3049-ből


Ahol a Lyránok brillíroznak, az az ipar, gazdasági szempontból ők a legerősebbek, fejlett és kiterjedt iparral megtámogatva, és igen jól kiépített kereskedelemmel.


Katonai szempontból viszont jóindulattal is csak közepesnek tekinthetőek, amiért nagyon nagy mértékben az arisztokratikus rendszer tehető felelőssé, ahol a legtöbb esetben a származás többet nyom a latba az előremenetelnél, mint a tudás (az ilyen tiszteket Előkelőségeknek (Social General nagyon szabados fordítása) nevezik), és ez rányomja a bélyegét a stratégiai és taktikai képességeikre is, a történelmük tele van elhibázott hadmüveletekkel, katonai katasztrófákkal (noha időnként hihetettlenül zseniális tiszteket is képes kitermelni a rendszer). Ezt a rendszert a FedCom idején Davionok segítségével elkezdték megreformálni, és a vízfejet felszámolni, ám ennek hatása csak mostanában kezd megmutatkozni.


Tipikus Lyránok - három Rohammech (Banshee, Zeus és Atlas)


Lyránok silány tisztikart az ipari erejükkel kompenzálják. Bármely más háznál több Roham és Nehéz Mech-el rendelkeznek, amelyek jellemzően rinocéroszbőr vastagságú páncélzat és kisebb hadseregre való fegyverzet terhe alatt nyőgnek - ebből fakadóan a Lyránok Mechjei jellemzően lassúak, és inkább a védekező harcmodorhoz illenek, ami tökéletesen meg is felel az összetett hadmozdulatokat általában mellőző taktikájukhoz. Hogy maximalizálják az ebből fakadó előnyöket, kedvelik a nagy hatótávolságú fegyvereket, és igyekeznek az ellenfeleket távolról elpusztítani.


A hírszerzésük a kevésbé hatékonyak között van nyílvántartva, pedig a valóságban nem lebecsülendőek, köszönhetően annak, hogy szinte bárkit képesek megvesztegetni feneketlen pénztárcájukkal.


Melissa Steiner és Hanse Davion esküvöjükön

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése